Ultragarsinės vonelės veikimo principas


Ultragarsinis valymas efektyviai ir švelniai pašalina organinius ir neorganinius nešvarumus nuo detalių, naudodamas aukšto dažnio garso bangas. Ultragarsinis valymas saugus aplinkai ir ekonomiškas, be to jis efektyviai valo detales iš vidaus.


Ultragarsinės vonios

Visos šios kategorijos valymo sistemos naudoja ultragarsinį valymą, taip pat gali būti kombinuotos su srovinio ir turbulentinio plovimo rezervuarais. Ultragarsinis valymas – tai plovimo procesas, kuriuo metu detalėms valyti naudojamos ultragarsinės 21,5–130 kHz dažnio bangos.

Šios ultragarsinės bangos skystyje suformuoja kavitacinius burbulus, kurie pašalina nešvarumus nuo detalių paviršiaus. Ultragarsinis valymas atliekamas naudojant tiek tirpiklius, tiek vandens pagrindo chemines medžiagas riebalams, alyvai, vaškui, suodžiams, dulkėms, rūdims, kraujui, dažams, lakui, kalkėms, bitumui ir kitoms medžiagoms pašalinti.

Ši technologija tinka sudėtingoms ir aukšto švarumo reikalaujančioms detalėms. Pavyzdžiui, tai nerūdijančio plieno detalės poliruotu paviršiumi arba aliuminio detalės. 

Ultragarso vonioje yra sumontuoti ultragarso generatorius ir siųstuvas, kuris montuojamas apatinėje rezervuaro dalyje arba ant jo sienelių, priklausomai nuo užduoties. Šie ultragarso siųstuvai formuoja ultragarso bangas, gaudami įtampą iš ultragarso generatoriaus, o komponentų tipas gali keistis taip pat priklausomai nuo užduoties. Būtent užduoties tipas nustato, koks ultragarso dažnis bus naudojamas darbui. Ši informacija pristatyta žemiau:


Ultragarsinis dažnis

Aprašymas

25 kHz

Dideli burbuliukai, galingas ultragarsinis efektas, mažiau švelnus poveikis, tinka didelėms detalėms ir kietiems paviršiams.

40 kHz

Geras ultragarsinis efektas, švelnus poveikis, tinka įvairiems paviršiams ir detalių tipams. Burbuliukai vidutinio dydžio ir gerai tinka mažesnio dydžio detalėms.

100 kHz

Mažas ultragarsinis efektas, tinka labai jautrioms detalėms, maži burbuliukai, tinkantys labai mažoms angoms ir mažoms geometrinėms formoms.Be dažnio svarbus ir vatų skaičius vienam skysčio litrui, nes jei skystyje nėra pakankamos kavitacijos, negausite norimų valymo rezultatų. Ultragarsinis efektas vatais priklauso nuo užduoties, tačiau paprastai ultragarsinio valytuvo nominali galia turi būti apie 10 vatų litrui, kad būtų užtikrintas sėkmingas valymas.